נורות קסנון לרכב

קסנון: תאורת רכבים עוצמתית, חסכונית ומפוארת

נורת קסנון (HID) נחשבת לתאורת הרכב העוצמתית והטובה ביותר, המבוססת על יצירת מתח חשמלי ומפיצה אור חזק בגוון של תאורת יום טבעית. הדגם הראשון של נורות קסנון לרכב הושק לראשונה ברכבי ב.מ.וו מסדרת 7 בשנות ה-90 כתחליף לנורת ההלוגן הצהובה והמוכרת והפך מאז למבוקש, בייחוד בשל יתרונותיו המשמעותיים: מקל על הראייה ומאמץ פחות את המבט, בעל תוחלת חיים ארוכה עד פי 10 ממנורת ההלוגן ומעניק שדרוג איכותי לרכב שנראה כעת הרבה יותר יוקרתי.

מה ההבדל בין קסנון להלוגן?

נורות מקיימות על ידי צריכת וואטים ולכן ככל שהנורה צורכת יותר וואט (W), היא תאיר חזק יותר. קיים תקן בינלאומי מסוים לעוצמת נורות הרכב, כאשר עבור אורות מעבר התקן הוא 55W ועבור אורות דרך התקן עומד על 60W. בעוד שהלוגן פועל על ידי חוט להט שנדלק כאשר עובר בו מתח חשמלי, מנורת קסנון פועלת על ידי קשת חשמלית בדומה לברק המספקת מתח של כ-25,000 וולט וכך למעשה צורכת פחות וואט, מה שגורם לחיסכון אדיר בחשמל וכן לתאורה כה בהירה וברורה, כך ששדה הראייה קל לצפייה ללא מאמץ בשעות החשכה.

בוודאי לא פעם חלף על פניכם רכב מסנוור בשל אור הפנסים החזק כל כך. זו אחת הסיבות שכל נורת קסנון לרכב (D4R, D2S, D2R) צריכה להיות מכוונת היטב ויש לוודא שהזכוכית של הפנס נקייה, אחרת עלול להיגרם סינוור לנהגים אחרים. בנוסף, יש לוודא לפני הרכישה שהרכב מכיל הכנה ייעודית לפנסים אלה. כאשר לא קיימת הכנה, יש צורך לבצע התקנה מקצועית של נורות קסנון עם תוספת רכיבים ייחודיים למערכת שינהלו את אופן זרימת החשמל. בכל מקרה מומלץ להשאיר את מערכת התאורה הרגילה של הרכב, מפני שבדומה לפלורסנט הביתי, נורה זו מצריכה המתנה של כמה שניות עד להדלקה, אך ניתן להחליף בין מצבי התאורה על ידי התקנת מערכת בי-קסנון.

עוד כדאי לדעת שהקסנון צבוע בכחול על מנת לספק את המראה הלבן והבוהק. אלא שהצביעה פוגעת בעוצמת האור ולכן ניתן לרכוש נורה עם 30% גוון כחול בלבד שתייצר את האפקט הרצוי מבלי לאבד דבר מהיתרונות של הנורה.

מעוניינים להחליף את נורות הרכב שלכם בנורות איכותיות ויעילות? ד.ש לאופר יבוא ושיווק בע"מ היא הכתובת הנכונה עבורכם. החברה מתמחה בייבוא ובשיווק של אביזרים שונים לרכב, תוך דגש רב מאד על איכות גבוהה ועל מחירים נוחים. לקבלת פרטים אודות דרכי יצירת הקשר השונות עם נציגי החברה, לחצו כאן.


1