כבלים להתנעה לרכב

כך תשמשו נכון בכבלים לרכב

בחוץ השמש זורחת ומזג האוויר נפלא, כוס הקפה כבר בפנים ואתם מניעים שוב ושוב ללא הצלחה. הבוקר הטוב מידרדר במהירות לסיוט שמקלקל את כל התוכניות היומיות. איך מצילים את המצב?

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לאי ההתנעה של הרכב היא התרוקנות המצבר. כדאי לנסות להדליק את פנסי הרכב או לצפור במטרה להבין האם העוצמה שלהם היא רגילה. כאשר הצופר נשמע חלוש והאורות לא פועלים בתאורה הרגילה, סביר להניח שמדובר במצבר.

מגייסים רכב מתנדב תקין ושני כבלים להתנעת המנוע

האפשרות המוכרת ביותר היא לגייס רכב נוסף ושני כבלים להתנעה – אדום ושחור. חובה על שני המצברים להיות בעלי אותו מתח (לרוב V12) ולכן נהג משאית חביב שעוצר בצד הדרך על מנת לעזור, לא יוכל להשאיל מהניצוץ של המצבר בעל המתח הכפול שלו לשלכם. אם יש לכם חבר או מכר או אפילו אנשים טובים שעצרו לכם עם רכבם הפרטי, העמידו את הרכב שלהם מול שלכם. וודאו כי בכל שימוש של כבלים להתנעת הרכב לא מתקיים מגע בין הרכבים או קצוות הכבלים וכי הרכב התקין כבוי.

יש להבחין בין הכבל השחור (מינוס) לאדום (פלוס), כאשר בחלק מהמקרים נרכשים כבלים לרכב המחוברים ביניהם ובחלק מהמקרים נפרדים לחלוטין. בכל מקרה, יש לבצע את פעולת החיבור למצבר עם אחד הכבלים בכל פעם בלבד. האדום יתחבר לסימון הפלוס על המצבר התקין והתקול משני צדדיו ואילו השחור לסימון המינוס על המצבר התקין והתקול משני צדדיו.

לאחר שהכול חובר כהלכה, מתניעים את הרכב התקין ואחריו את הרכב המושבת וממתינים 2-3 דקות (מבלי "לתת גז") כדי שהמצבר התקול יאסוף די כוח להמשך הנסיעה.

בוסטרים להתנעת הרכב באופן עצמאי – ללא כבלים וללא צורך ברכב נוסף

מעדיפים לא לסמוך על אף אחד באמצעות כבלים להתנעה לרכב? תוכלו לרכוש בוסטר התנעה שיאפשר לכם להתגבר על התקלה ולהניע עצמאית את הרכב להמשך הנסיעה. מדובר בפתרון המושלם שבו אין לכם שום צורך להתעכב ולפתח תלות באחרים והוא ניתן לאחסון פשוט בתוך הרכב.

זקוקים לכבלים חדשים לרכב או אולי לאביזרים אחרים? חשובה לכם מאד איכותם של המוצרים, כמו גם מחירם האטרקטיבי? ד.ש לאופר יבוא ושיווק בע"מ היא הכתובת הנכונה עבורכם. החברה מתמחה בייבוא ובשיווק של אביזרים שונים לרכב, המיוצרים על ידי מיטב החברות בתחום. לקבלת פרטים אודות דרכי יצירת הקשר השונות עם נציגי החברה, לחצו כאן.