פנסים לבנים לרכב או בגוון אחר?


באתר ובחנות של החברה המובילה בתחום חלקי חילוף וחשמל לרכב, ד.ש לאופר יבוא ושיווק בעמ, תיהנו ממבחר גדול ואיכותי של פנסים, ממנו כל אחד יכול למצוא את אלו המתאימים לצרכיו ורצונותיו. בין היתר תוכלו לרכוש פנסים לבנים לרכב, פנסים צהובים, כתומים, אדומים פנסים שקופים לרכב וכו'. על סוגי הפנסים לרכב והצבע מתאים להם יפרט המאמר הבא.


חשיבות מערכת תאורה תקינה


למערכות תאורה ברכבים המורכבות מסוגים שונים של פנסים יש תפקיד בטיחותי ממדרגה ראשונה, בהיותן מספקות יכולת ראות וניראות בתנאים של תאורה מגבילה וחיוויים אודות פעולות שהרכב מבצע כמו עצירה או רוורס. כפועל יוצא מכך, החוק מפרט את סוגי וגווני התאורה המתאימים לכל סוג של פנס ברכב, והוא גם מקפיד על שמירת תקינותם של הפנסים.


כך למשל, גם אם נסעתם בשעה שאין חובה להדליק אורות ובוחן תנועה מצא שאורות רכבכם אינם תקניים, הוא רשאי להוריד את הרכב שלכם מהכביש או במקרה הפחות גרוע לרשום לכם דו"ח. חוק נוסף המעיד על חשיבות הבטיחות של תאורה הינה חובת הדלקת אורות בחורף בדרכים בין עירוניות גם בשעות היום. בכל מקרה כדאי לנוסע עם אורות דלוקים גם בימי הקיץ וגם אם החוק אינו מחייב בכך, בהיותם משפרים את הנראות של רכבכם.


סוגי וגווני פנסי ברכב


ברכבים ישנם מספר סוגים של פנסים שלכל אחד תפקיד אחר וגוון מסוים המותר עבורו בחוק, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

  • אורות קדמיים - יכולים להיות במצב של אורות מעבר נמוכים לנסיעות עם אור ביום או בתנאי דרך רגילה, וכן כתאורה גבוהה עבור נסיעה בין עירונית בחשכה בכביש ריק שאינו מואר. צבעי אורות קדמיים נדרשים כפנסים לבנים לרכב או כצהובים. כמו כן, הם יכולים להיות פנסים שקופים לרכב עם אורות ניאון או לד.

  • אורות חניה - נדרשים להיות בגווני לבן או צהוב ומיועדים לרכב שעומד כשחשוך, מופעלים על ידי הזזה יחידה של מתג האור.

  • אורות ערפל - קדמיים ואחוריים, מיועדים לשימוש בתנאים של ראות מאוד לקויה כמו גשם או ערפל. את הפנסים יש להפעיל רק יחד עם אורות קדמיים. אורם של פנסי ערפל אחוריים הינו אדום והוא מיועד להגביר נראות של הרכב ואילו אורות ערפל קדמיים יכולים להיות לבנים או צהובים והם מיועדים לסייע לנהג לראות יותר טוב את הדרך.


רכישת פנסים לרכב בגוונים שונים


לרכישת פנסים לרכב בגוונים שונים ולקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי, הגיעו לחנות שלנו במפרץ חיפה או צרו קשר עם מרכז הזמנות ארצי של חברת ד.ש לאופר יבוא ושיווק בע”מ בטלפון 04-8405533.


1