מידע שימושי על שמן מנוע לרכב

שמן המנוע ממלא תפקיד חשוב בהפחתת החיכוך של ראשי הבוכנות והצלינדרים, הגנה על המנוע מפני קורוזיה והרחקת משקעים הנוצרים במהלך שריפה. קיימים היום 3 סוגים של שמנים בהם ניתן לעשות שימוש : שמן מינרלי, שמן סינטטי, שמן חצי סינטטי. השמן המינרלי הוא שמן באיכות נמוכה אותו מפיקים מנפט גולמי. השמן הסינטטי הוא שמן מנוע לרכב אליו מוסיפים תוספים המשפרים אותו והופכים אותו מתאים לתנאי עבודה קשים. השמן החצי סינטטי הוא שילוב של שמן מינרלי עם שמן סינטטי, הוא מתאים לרכבים פרטיים.

שמן סינטטי הוא השמן הטוב ביותר, אין צורך להחליפו בתדירות גבוהה. השמן החצי סינטטי מתאים גם כן לרכבים פרטיים, אך הוא דורש החלפה לאחר כל 15 אלף קילומטרים. הבחירה בשמן חצי סינטטי על פני שמן סינטטי נובעת פעמים רבות משיקולים של מחיר. השמן החצי סינטטי זול יותר בצורה משמעותית בהשוואה לשמן סינטטי.

בחירת שמן מנוע לרכב בהתאם לצמיגות

כל סוג של רכבים דורש שמן ברמת צמיגות מסוימת. על מנת לבחור נכון שמן מנוע לרכב בנזין או שמן מנוע לרכב דיזל, עליכם לבדוק מהי רמת הצמיגות הרשומה על גבי מכסה השמן ברכב. במקרים בהם אנכם מצליחים לקרוא את הכתוב על מכסה השמן תוכלו למצוא מידע על רמת הצמיגות הדרושה בספר השירות של הרכב. חשוב לזכור כי שמן איכותי יותר יעניק לכם יותר קילומטראז'. בעבור מנועים ישנים ישנה המלצה לבחור בשמנים איכותיים בעלי רמת צמיגות גבוהה.

חשוב לדעת על שמן מנוע לרכב דיזל

החלפת שמן מנוע ברכב היא פעולה בסיסית אותה עליכם להקפיד לבצע. רוב היצרנים ממליצים על החלפת שמן המנוע בכל 15 אלף קילומטרים. בכל פעם בה אתם מחליפים את השמן חשוב לוודא שבחרתם שמן מתאים. רוב הנהגים מקפידים לעשות שימוש קבוע באותו השמן.

במהלך מילוי מכל השמן ברכב עליכם להימנע ממילוי יתר של המכל. כמו כן, את מילוי השמן תבצעו רק כאשר הרכב כבוי. ההמלצה היא על הדממה של המנוע, המתנה של מספר דקות, ביצוע בדיקת שמן והחלפת שמן. בכל החלפה של שמן בדקו שאתם מקבלים אריזה מקורית וסגורה. שמן מנוע איכותי שמתאים לרכב יוכל להאריך את חיי המנוע ולחסוך לכם כסף, אל תמהרו להתפשר על פחות מהטוב ביותר. חברת ד.ש לאופר גאה להציג שמני מנוע איכותיים מתוצרת חוץ, חייגו ותתחדשו: 04-8405533.