קנייה חכמה של שמן לרכב בזול

ידעתם כי שמן איכותי לרכב יוכל לחסוך לכם כסף וגם להאריך את חיי המנוע? כאן תוכלו למצוא מידע שימושי על שמנים לרכב מתוך מטרה לסייע לכם לבחור נכון, ולקנות שמנים לרכב בזול רק לאחר בדיקת איכות המוצר. אנו נסייע לכם להבין מה פירוש האותיות הרשומות על גבי השמן ומה ההבדל בין שמן איכותי לשמן פחות איכותי.

SAE15

סימן זה מסמל את רמת הצמיגות של השמן בטמפרטורת החדר ואת השמן הבסיסי המרכיב את המוצר. קנייה חכמה של שמן למנוע בזול תהיה קנייה של שמן מנוע מבוסס שמן איכותי. במידת האפשר כדאי תמיד להימנע מבחירה במוצרים מבוססים שמן דליל עם רמת צמיגות נמוכה.

 W40

סימן זה מסמל את רמת הצמיגות אליה מגיע השמן במנוע במהלך עבודתו (נתון המתייחס לטמפרטורת עבודה של המנוע).

מדוע חשוב להחליף שמן מנוע?

שמן המנוע הוא חומר הסיכה שממונה על שימון החלקים הפנימיים של המנוע מתוך מטרה להגן עליהם ולהבטיח תפקוד תקין של המנוע. בכל פעולה של המנוע הרכיבים נדרשים לנוע במהירות רבה, ללא שמן עלול להיווצר חיכוך של החלקים הגורם לנזקים. התפקיד של השמן הוא בהגנה על החלקים, הבטחת פעילות חלקה וגם ויסות של חום המנוע.

בכל שימוש ברכב שמן המנוע סופג רסיסים של אבק ולכלוך. אותם רסיסים מצטברים בחלק התחתון של המנוע יחד עם השמן. משמעות הדבר היא הזרמה של השמן יחד עם חלקיקי הלכלוך אל חלקי המנוע העדינים והיקרים. האבק המתכתי שמצטבר בשמן במהלך השימוש בו פוגע באיכות של הגירוז ובחלקים העדינים של הרכב. שמן משומש הופך סמיך יותר, הוא נדבק אל חלקי המנוע ובמקום להקל על פעולתם הוא מקשה עליה ויוצר התנגדות.

מתי צריך להחליף את השמן?

אין זה משנה האם בחרתם לרכוש שמן לרכב בזול או את השמן היקר ביותר, כל שמן מנוע יש להחליף בהתאם לשימוש בו. ההמלצה היא על החלפת שמן מנוע אחת ל-15 אלף קילומטרים או לפחות פעמיים בשנה. הקפדה על שימוש בשמן איכותי יחד עם החלפה בתדירות גבוהה היא מתכון בטוח לשמירה על המנוע. אם אנכם בטוחים באיזה שמן כדאי לבחור ומחפשים לרכוש שמנים לרכב בזול ללא פשרת איכות, חברת ד.ש לאופר היא הכתובת של הנהגים הטובים. לשירות מקצועי, אדיב ומהיר חייגו : 04-8405533.  

1